Kūno terapija

Rosen kūno terapijos seansas

Pasiruošimas

Pasiruošiama kaip viso kūno masažui. Jeigu žmogus jaučiasi nejaukiai, jis gali vilkėti lengvą drabužį. Kūnas būna pridengtas paklode. Atidengiama tik ta vieta, su kuria dirbama. Krūtinė pridengiama tiek moterims, tiek vyrams. Intymios kūno vietos nėra liečiamos.

Seansas trunka 50 - 60min.

Pasiruošimas seansui
Gulėjimo padėtis

Gulėjimo padėtis

Pradžioje klientas gulasi ant pilvo, o praėjus maždaug pusei laiko - apsiverčia ant nugaros. Terapijos metu labai svarbu matyti kliento veidą, kad būtų galima stebėti jo emocijas, todėl gulint ant pilvo, galva guldoma ant šono, o ne į masažinio stalo skylę. Jei kam nors ši padėtis per daug nepatogi, visas seansas gali vykti gulint tik ant nugaros.

Fiziniai pojūčiai

Siekdamas atrasti vietas, kuriose daug įtampos, seanso metu terapeutas liečiasi įvairiu stiprumu bei dažniausiai užduoda keletą klausimų. Galima į juos atsakyti, o jei nesinori – galima ir neatsakyti. Dažniausiai žmogui kyla prisiminimai, vaizdiniai, įvairios emocijos ir kūno pojūčiai tokie kaip šilumos pojūtis, drebulys ar netgi skausmas... tačiau galima ir visiškai nieko nejausti.

Fiziniai pojūčiai
Emociniai pojučiai

Emociniai pojūčiai

Apie kilusius išgyvenimus galima pasidalinti su terapeutu. Svarbu suprasti, jog išgyvenimų, patirčių išsakymas ir įvardijimas padeda atpalaiduoti užspaustą emociją (tuo pačiu ir raumenį) bei padidina terapinį efektą. Siekiant išlaikyti pagarbų santykį, nėra siūlomi problemų sprendimai - tiesiog būnama čia ir dabar, įsiklausant į tai, kas vyksta.

Kuo Rosen terapija yra išskirtinė?

Prisilietimu terapeutas nesiekia perkeisti ar gydyti. Jis tiesiog būna šalia, priimdamas kitą žmogų tokį, koks jis yra. Liesdamasis prie kūno, jis paliečia tiek fizinį, tiek emocinį, tiek dvasinį lygmenį. Taigi, šios patirtys leidžia žmogui atrasti savyje naujas galimybes ir gyventi pilnavertiškesnį gyvenimą. Terapeutas griežtai laikosi konfidencialumo.

Tai nėra nei masažas, nei kažkokia specifinė technika, nei darbas su energijomis, nei psichoterapijos rūšis. Taipogi tai nėra nei meditacija, nei hipnozė, nei kvėpavimo technika ar kas nors panašaus. Šį metodą praktikuojantys terapeutai remiasi savo gyvenimiška ir profesine patirtimi bei įgytomis kvalifikacijomis. Visa tai mus suformavo kaip asmenybes bei suteikė atspalvį mūsų gebėjimui kurti tarpusavio santykius. Gyvenimiška patirtis apsprendžia, kaip mes įsiklausome į kitą žmogų, kaip gebame būti šalia.

Etikos kodeksą įvairiomis kalbomis galima rasti puslapyje žemiau.

Etikos kodeksas